2 Ocak 2012 Pazartesi

Neden aşkın bitebileceğine inanmıyoruz?

Bugün quizy.me'yi gezerken bir soruyla karşılaştım. Soru "Her aşk bir gün biter mi?". İlgimi çekti yanıtladım, hatta Facebook profilimde de paylaştım. Biter! ama geriye daha güzel birşey kalır. "Sevgi"

İnsanlar her nedense aşkın bir gün bitebileceğine inanmıyor. Aslında konuyu değerlendirirken aşk kelimesinin çok fazla hakkını yiyoruz. Çünkü aşk dediğimiz şey, bugüne kadar yer yüzünde gerçek anlamda çok az yaşanmış birşey. Neyse detaya girip canınızı sıkmayayım :)

Bizim bildiğimiz anlamdaki aşksa bir gün biter. Hatta kavuştuktan en fazla 2 sene sonra biter. Belki uzar, belki kısalır bilemeyiz ama bir ömrü var sonuçta. Kavuşulamayan aşklar da biter. Onun da ömrü aşağı yukarı kavuşulan aşkla aynı sürededir. Tek farkı var, uzun zaman sonra arada hatırlanınca ince bir sızı bırakır yüreğinizde. O da aslında tercih edilmemenizin size vermiş olduğu üzüntü, onunla  olmadığınız için içinizdeki merak. Bunu da br video ile anlatmaya çalışayım. Ama benim demek istediğim tam olarak seçmediğinin verdiği acı değil, seçilmediğinin verdiği acıdır.


Acını seçmekte özgürsün from arifacar on Vimeo.

Video ile biraz dağılmış olabilirsiniz. Neyse üzülmeyin iki satır sonra yüzünüz gülecektir. :)

Evet aşk biter, hatta iyiki de bitiyor diyorum :) Çünkü aşkın sonunda daha güzel daha değerli birşey var. Sevgi. O aşka benzemez, size saçmalıklar yaptırmaz, canınızı yakmaz, deli divane ortalarda dolaştırmanıza sebep olmaz. Mantığınızla da çoğu zaman uyumludur. Sevgi varya bugün adını aşk olarak verdiğimiz şeyden çok ama çok daha değerlidir. Hatta Sevgi herşeydir diyebiliriz.

Ben size demiştim yüzünüz gülecek diye. Sırıtarak ekrana bakmana sebep oldum sanırım, önemli değil ;)

He bu arada, sakın ama sakın sevgilinize vs. aşk biter demeyin. Özellikle de kadınlar çantasını kafanızda paralar gider. Erkeklere söylenirse de içinde aptal bir şüphe, gereksiz bir trip doğabilir. :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder